Vlado opäť na trávniku, prispel k víťazstvu Olympiakosu

jan 04

Vlado opäť na trávniku, prispel k víťazstvu Olympiakosu

Slovenský futbalový reprezentant a hráč Olympiakosu Pireus Vladimír Weiss ml. sa po svalovom zrannení a 17 dňoch (naposledy hral 18. decembra 2013 doma do 70. minúty proti tímu Giannina /3:2/, pozn.) opäť objavil v súťažnom zápase v drese svojho gréckeho zamestnávateľa, ktorý naďalej neokúsil trpkosť prehry v tejto ligovej sezóne.

Dvadsaťštyriročný šikovný krídelník v sobotňajšom domácom dueli 18. kola gréckej Super League proti tímu Kalloni (4:0) prišiel na trávnik v 56. min za Španiela Davida Fustera a v 75. min sa postaral o štvrtý gól v sieti brankára hostí Giannisa Siderakisa: po akcii, na ktorej mal podiel aj Weiss, skóroval ďalší striedajúci futbalista v drese Olympiakosu – Portugalčan Paulo Machado.

Grécky majster Olympiakos Pireus je na najlepšej ceste poľahky obhájiť domáci primát. V sezóne 2013/2014 majú zverenci 50-ročného španielskeho kouča Míchela (celým menom José Miguel González Martín del Campo) vynikajúcu bilanciu: v doterajších 18 kolách získali 52 bodov za sedemnásť víťazstiev a jeden nerozhodný výsledok pri skóre 57:6. Na čele tabuľky majú v súčasnosti 13-bodový náskok pred mužstvom PAOK Solún (pôsobí v ňom slovenský reprezentant Miroslav Stoch), ktoré však má k dobru nedeľňajší večerný duel proti tímu Škoda Xanthi.

Share